Юношите поизпотиха Гърция в Румъния

(сн. fiba)
19-06-2024 12:25 | BGbasket.com

Българският национален отбор за юноши до 18-годишна възраст допусна втори пореден грешен ход на Балканиадата в Румъния. Селекцията на Стойо Чолаков отстъпи драматично пред Гърция с 59:64 в мач от втория кръг в Клуж-Напока.

По този начин българите все още не знаят какво е победа в двете си контроли до този момент преди европейското първенство в Скопие, Дивизия Б. За младите „лъвове“ предстои още един мач днес на румънска земя – срещу домакините от 19:30 часа.

Символичните домакини се сдобиха с крехка преднина в началните минути, които не бяха сред най-резултатните, за да поведат с 6 точки в края на първата част. Във втория период гърците постепенно вдигнаха оборотите и се добраха до двуцифрен актив, което им позволи да се изстрелят на голямата почивка при 31:19.

Българите показаха много по-добро лице при подновяването на играта, съкратиха значително изоставането си и предпоставките за обрат не бяха далеч, но „елините“ съумяха да запазят аванс от 6 точки след 30 минути игра. Символичните гости отново показаха характер във финалната десетка, когато преодоляха нов двуцифрен пасив и стопиха изоставането си само до точка, но техните съперници удържаха победата.

Кристиян Василев бе над всички за българите с 12 точки и 8 борби. Теодор Трифонов приключи с 11 и 7 асистенции.

Стратос Папастравру се отличи с 19 точки и 6 борби за победителите.

Тагове: България U18