Победа за женския национален отбор срещу 20-годишните в първата контрола

22-06-2024 20:34 | BGbasket.com

Женският национален отбор на България победи тима ни за жени U20 с 93:89 в контролна среща, изиграна днес в „Арена Ботевград“. Двубоят е част от подготовката на 20-годишните за Европейското първенство в Дивизия B, което ще се проведе в периода 6-14 юли в София.

Двата тима ще премерят сили още веднъж, като втората контрола е в неделя от 16:00 часа, отново в Ботевград.

СНИМКИ ОТ МАЧА

Двубоят започна кош за кош. Постепенно баскетболистките на Таня Гатева взеха 6-7 точки аванс, но след силни финални минути на частта съперникът обърна за 22:21. Женският национален отбор бързо си върна водачеството и бе напред почти през цялата втора четвърт, без обаче да се откъсне с по-солидна преднина, и почивката дойде при 48:42 в негова полза.

След паузата тимът на Преслав Пешев за кратко скъси дистанцията само на 2, но преди решителната четвърт разликата в полза на жените вече бе двуцифрена – 72:60. Авансът им достигна и до 15 и макар момичетата до 20 години да не се отказаха и да заличиха голяма част от пасива си в края, до обрат не се стигна.

Борислава Христова бе най-резултатна за жените с 26 точки. Гергана Иванова отбеляза 19, със 17 е Александра Петрова.

За състава до 20 години Деана Стояновска е с 26 точки, 23 има Яна Карамфилова, а 12 добави Ивана Бонева.

Тагове: България (жени), България U20 (жени)