България U20 завърши контролите без загуба

(сн. BGbasket.com)
07-07-2024 20:29 | BGbasket.com

Националният отбор на България за младежи U20 спечели последната си контрола преди Европейското първенство в Дивизия B, което започва в Питещ през следващата седмица. След равенството в Португалия в първата проверка преди ден, днес тимът ни надви своя съперник със 72:63.

Успехът бе четвърти за отбора ни в подготовката, като той има и два мача, завършили наравно.

Двубоят започна много равностойно, като баскетболистите на Васил Христов изоставаха със 17:18 след десет минути игра. Ключова обаче се оказа втората четвърт, в която те ограничиха съперника си само до 7 точки и на почивката се оттеглиха при 33:25 в своя полза.

Разликата остана непроменена и след третия период, този път при 49:41. В оставащото време авансът на домакините достигна и 14 точки, като те нямаха проблем да спечелят.

Христо Бъчков реализира 15 точки за България. С 14 е Кръстомир Михов, 12 има Красимир Петров.

Тагове: България U20