Звездата на Везенков не огря момичетата от България U20 срещу Исландия

(сн: FIBA)
08-07-2024 19:48 | BGbasket.com

България U20 претърпя второ поражение на Европейското първенство в Дивизия Б, на което София е домакин.

Пред погледа на българската суперзвезда Александър Везенков, нашите момичета хвърлиха много сили, но загубиха с 61:71 от Исландия.

Така националният тим няма да може да се бори за промоция в Дивизия А и отива в местата за класиране от 9-о.

Украйна е лидер в група Б с три победи, Исландия има две, а България е с една. Австрия все още е без успех.

Този път добрият старт на мача не се продължи и въпреки един финален щурм, исландките контролираха второто полувреме и доста от първото.

Яна Карамфилова откри мача с две тройки за България и даде тон за аванс на нашите до края на първата част.

Нашите момичета успешно форсираха атаките на съперника, който често се принуждаваше да търси трудни стрелби.

Бързо натрупаният актив за България обаче предизвика реакция и Исландия се върна в мача в последните 2 минути от четвъртината.

Няколко лоши стрелби за българския тим позволиха на съперника да направи дистанцията само три - 17:14 - след 10 минути.

Сушата за България продължи над 7 минути и исладките направиха пълен обрат в началото на втория период.

Оттам севернячките успяха да поддържат малка преднина до полувремето, дошло при 38:33 в тяхна полза.

Българският отбор пропусна цели 9 наказателни удара до почивката и губеше борбата.

Третата четвърт бе доста равностойна, като нашите успяха да изравнят играта и в началото на последния период дори стигнаха за кратко до обрат.

Оттам обаче Исландия направи още по-силна серия, с която да затвори мача.

Ивана Бонева завърши с 21 точки за България, Карамфилова вкара 13, 8 от тях в първата част, 10 записа и Виктория Иванова.

Исландия имаше най-голямото си предимство в борбата под коша и изобщо играта си в правоъгълника. По 16 точки вкараха Яна Фалсдотир и Агнес Мария Свансдотир.