Даниел Хинков с чудовищно представяне за юношите на Лудвигсбург

(сн. championsleague.basketball)
27-08-2024 17:50 | BGbasket.com

Даниел Хинков и тимът до 18-годишна възраст на Лудвигсбург финишираха на трето място на международния турнир Future Stars, който се проведе в Лондон. Българинът и неговите съотборници оцеляха  срещу Лондон Юнайтед със 105:95 след продължение в последния им мач на английска земя.

Хинков и компания записаха на сметката си две победи и две загуби в надпреварата, в която взеха участие още 18-годишните тимове на Англия, сборен отбор и Стела Адзура.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме и на голямата почивка светлинното табло светеше при 42:42. Англичаните развалиха статуквото при подновяването на играта и в края на третия период се отскубнаха с 12 точки, но германците наваксаха изоставането си в последната част, а тройка на Хинков в края прати мача в продължение. В допълнителните 5 минути Лудвигсбург наложи волята си и това бе всичко.

Хинков намери място в стартовата петица и блесна с чудовищно представяне. Юношеският национал се превърна в кошмар за английския тим, който не намери алтернатива за неговото опазване. Гардът изригна с внушителните 48 точки, които допълни с 10 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 42 игрови минути. При стрелбата си той бе 14/16 от средна дистанция, 4/9 зад дъгата и 8/12 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Тагове: Даниел Хинков, Лудвигсбург