Спартак стъпи накриво срещу чехи в Европейската северна лига

(сн. БК Спартак Плевен / BC Spartak Pleven/Facebook)
30-09-2024 20:45 | BGbasket.com

Спартак Плевен допусна втори пореден грешен ход през новия сезон в Европейската северна лига. Селекцията на Любомир Минчев отстъпи пред Опава с 68:83 среща от група А, изиграна в зала "Опава". Спартаклии дадоха отпор през немалка част от мача, но в крайна сметка останаха далече от победата срещу състава, воден от Петър Чудек.

"Синьо-белите" все още не знаят какво е успех в турнира и срещу името им личат две загуби, а за чехите това бе първи мач. Следващата среща за Спартак в надпреварата ще бъде на 22 октомври, когато ще домакинства Нюкасъл Ийгъл, докато ден по-късно Опава ще има визита на Тарту

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от ENBL (@enbleague)

Откриващите минути преминаха под знака на слабата резултатност. Симон Пърсил и Роб Хауърд бяха отговорни за повечето точки на домакините, докато от другата страна Крис Кийлинг и Бред Рийд влязоха в ролята на главни действащи лица. Това обаче не спря чехите да си издействат точка актив в края на встъпителния период.

Ян Свандрлик, Лудек Юречка и Мирослав Квапил подхванаха силна серия от 20-5 за участника в чешкия елит, който без особени проблеми намери пътя към двуцифрената разлика в хода на следващата десетка. Гостите рядко намираха подобава отговор, а точният мерник на Франтисек Вана вдъхнови отбора от Опава да се оттегли в съблекалнята при 39:26.

Свандрлик напомни за себе си и на старта на третата част, запазвайки инерцията на домакините. „Синьо-белите“ показаха признаци на живот и чрез точния мерник на Трей Холоуел, както и наличието на Дерек Кълвър, върнаха усещането за интрига. Последва краткотрайна лекция на Хауърд и това помогна на чехите да си издействат 16-точков актив след 30 минути игрово време. В заключителната четвърт отборът от Опава даде да се разбере, че този път няма намерение да допуска нови колебания и сложи точка на спора.

Трей Холоуел блесна за Спартак с 20 точки, включително и с 4 точни шута отвъд дъгата. Дерек Кълвър (11 борби) и Бред Рийд (9 овладени под давата ринга топки се разписаха с по 14 точки. Крис Кийлинг се отчете с 11 и 5 овладени под двата коша топки.

Лудек Юречка бе над всички за победителите със 17 точки и 5 тройки. Роб Хауърд регистрира 16 и 13 борби, Франтисек Вана реализира 13.

Тагове: Спартак Плевен, Опава, Европейска северна лига