Монтана 2003 вкара 44 точки за една част, Габриела Николова с трипъл-дабъл

18-12-2021 16:39 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа поредна победа в женската А група. На свой терен в зала „Младост“ тимът очаквано се наложи над Академик Пловдив със 126:45 след трипъл-дабъл на Габриела Николова.

В тази среща Мануел Марков даде шанс за изява на повечето от момичетата в състава му, които не получават много игрово време, а извън групата отново останаха контузената Евгения Нацкина и оперираната Габриела Ангелова.

Победата бе осма за Монтана 2003, който има и една загуба. Тимът на Елена Петрова е с баланс 1-8.

До средата на първата четвърт мачът вървеше кош за кош, след което домакините взеха инициативата и след десет минути игра преднината им вече бе двуцифрена – 27:17. Те напълно доминираха през втория период, най-вече в подкошието, като вкараха 44 точки само за тази част и на почивката водеха със 71:30.

Гостите изпитваха сериозни трудности в нападение и след паузата, което позволи на Монтана 2003 да увеличи още преднината си и да се откъсне със 100:37 преди последната четвърт. Разликата в полза на тима продължи да расте и до края той спечели още по-убедително.

Най-резултатна за победителите с 25 точки бе Йоана Иванова, като тя овладя и 15 борби. Симона Стоянова има 23 точки и 7 борби, Габриела Николова записа 20 точки, 15 борби и 10 асистенции, Кристияна Борисова е с 19 точки, 7 борби и 7 асистенции, Борислава Денчева се отчете със 17 точки, 7 борби и 15 асистенции, а Александра Петрова завърши с 12 точки и 14 борби.

За Академик най-резултатна с 12 точки бе Иглика Трамборджиева, 10 добави Златка Кьосева, която обаче има и 9 грешки.