Олимпиакос затвори коша за Монако и тръгна силно в плейофите

(сн: euroleague.net)
20-04-2022 22:55 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос стартираха ударно плейофната серия в Евролигата срещу Монако, след успех със 71:54 и поведоха с 1-0 в битката.

Везенков завърши с 10 точки и 5 борби, а Олимпиакос задуши противника със страхотна защита.

Монако тръгна по-силно, като спечели първата част с 15:8, но след това домакините се окопитиха и преорганизираха нещата. Във втората четвърт Олимпиакос стопи пасива и обърна резултата. Всичко се реши в третия период, когато отново Монако вкара само 10 точки.

Преди срещата в Пирея имаше и специална церемония в чест на любимеца на Олимпиакос Василис Спанулис.

Втората среща е в петък, 22 април отново в Атина, а третият двубой е насрочен за 27 април във Франция. Играе се до три победи от пет възможни мача, а победителят ще се класира за Финалната четворка на Евролигата в Белград (Сърбия) между 19 и 21 май.

Йоргос Принтезис и Шакил Маккисик отбелязаха по 12 точки, а Костас Слукас добави 10 за победата на Олимпиакос.

За гостите от Монако Майк Джеймс и Донта Хол завършиха с по 10 точки.