Черноморец се измъчи, но не сбърка срещу Шумен

08-10-2022 20:58 | BGbasket.com

Черноморец записа трудна победа на старта на новия сезон в Националната баскетболна лига.

На свой терен в зала „Бойчо Брънзов“ тимът се наложи над Шумен с 94:87. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който победителят бе определен едва в самия край. Заради травма за домакините не игра Джъстин Уотс.

В следващия кръг Черноморец ще гостува на Академик Пловдив, докато за Шумен предстои визита на ЦСКА.

Двубоят започна много равностойно, като двата тима бъркаха често, но поддържаха добри проценти при стрелбата от игра. Нито един от тях обаче не успя да поведе с повече от 4-5 точки и след десет минути игра резултатът бе равен – 22:22. Размените на водачеството продължиха и през втория период, като на почивката Черноморец водеше с 49:47 след 15 точки на Георги Боянов до момента.

Шумен взе леко предимство след подновяването на играта, но след това домакините отвърнаха със серия от 19:4 и дръпнаха с двуцифрена разлика за първи път в мача – 70:60. Баскетболистите на Янко Янков обаче изиграха силни финални минути на частта и запазиха интригата, намалявайки на 70:74.  Отборът на Васил Евтимов дръпна с 13 в оставащото време, но по-малко от две минути преди края Шумен намали само на 2 – 87:89. Все пак Черноморец не допусна пълен обрат и удържа водачеството си до последно.

Георги Боянов бе над всички за успеха с 23 точки и 10 борби. По 20 точки реализираха Симеон Лепичев и Кинг Революшън, а с 12 и 8 асистецнии е Николай Титков.

За Шумен най-резултатен с 19 точки бе Рей Идову. Майк Адеунми има 18 точки и 14 борби, с 15 точки е Николай Георгиев, 14 отбеляза Адриян Секулов, Георги Кендеров записа 10 и 7 борби.