Васил Евтимов: Поемам лично вината за загубата

23-10-2022 10:11 | nbl.basketball.bg

Старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов пое вината за загубата от Рилски спортист. Ето какво обясни той след срещата:

„Искам първо да подчертая, че е изключително трудно да победиш отбор като Рилски спортист, когато ти вкарат 98 точки на собствен терен. Наистина имаха добър ден в стрелбата от тройката с успеваемост  56%, като имат 15 успешно реализирани тройки. Това е изключително висок процент - трудно можем да ги победим. Те вкараха много трудни кошове. Като цяло съм доволен от моя отбор. За загубата поемам лично аз вината.

Със сигурност в следващия мачс Рилски спортист ще направим корекции в нашата защита, за да може да сме по-агресивни и със сигурност няма да ни вкарат 25 точки. Борбата е равна 32-33 горе-долу, а нашата цел беше да загубим по-малко от 11 топки. Загубихме 10. Целта ни беше да ни вкарат по-малко от 80 точки и наистина на полувремето ми се искаше да спечелим третата част. Така можеше да си дадем шанс да ги победим, но за съжаление третата част е загубихме  с 23:14. След това вече беше невъзможно да се върнем в мача. Опитахме се, но просто времето накрая не ни стигна. Поздравявам отбора на Рилски. Ние ще се готвим за следващия мач срещу Спартак Плевен.“

Пореден силен мач за домакините изигра Георги Боянов, който сподели: "Трета част ни изигра лоша шега, като не успяхме да вкарваме. Надявам се, че това няма да се повтори и ще вземем решение да не изпадаме в същата ситуация. Точките нямат никакво значение - и 30 да вкарам, както съм и вкарвал, но като загубиш накрая мача, си губи смисъла за мен. Имаме доста играчи с двуцифрен резултат с над 10 точки, но мисля че защитата ни е нещото, за което трябва да работим. Да ти вкарат 98 точки за един мач е много, трябва да работим през следващите седмици върху това. Рилски спортист играят модерен баскетбол с висока успеваемост от тройката и по този начин е висок шансът да спечелят. Следващата седмица излизаме срещу Спартак Плевен, които са с две победи, но се надявам нашият отбор да се поздрави с победата в Плевен.“

Тагове: НБЛ - мъже, Черноморец, Васил Евтимов