Балкан -2 спечели регионалното дерби с Правец

(сн. ББЛ)
23-10-2022 17:45 | BGbasket.com

Балкан -2 спечели регионалното дерби в регион Запад на ББЛ А група. Тимът победи Правец на свой терен с 87:60, главно след по-силно първо полувреме.

След сравнително равностойни начални минути на срещата, домакините започнаха да трупат разлика и след първата част водеха с 28:19. Те поддържаха много висок процент в подкошието, вкараха също 10 тройки и след серия от 25:4 в края на втория период, на почивката се откъснаха с 58:28. С основна заслуга за голямата разлика бяха Михаил Гавазов, Илиян Пищиков и Александър Гавалюгов, вкарали общо 52 от точките на отбора си до момента.

Резултатността на „зелените“ спадна значително след паузата, но те поддържаха разлика от около 30 точки и преди последната част водеха със 74:43. Правец започна заключителния период със серия от 8:0. В продължение на близо пет минути домакините не успяваха да се разпишат и в крайна сметка загубиха тази четвърт, но без това с нещо да промени изхода на срещата.

Илиян Пищиков завърши с 24 точки за победителите (4 тройки), като овладя и 9 борби. Михаил Гавазов е с 21 точки (3 тройки) и 8 борби, Александър Гавалюгов има 19 точки (3 тройки) и 8 асистенции, а близо до дабъл-дабъл бе и Веселин Христов – 10 точки и 8 борби.

За Правец Николай Иванов бе най-резултатен с 14 точки. Даниел Милчев има 13, с 12 е Марио Христов.