Страхотен Монтана 2003 завършва втори в групата си в Адриатическата лига

13-12-2022 23:28 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа шеста победа в група А на Адриатическата лига за жени, с което си подсигури второто място в класирането кръг преди края на началния етап. Като гости монтанки се наложиха над сръбския Дуга с резултат 62:54 и вече имат 6 победи и 3 загуби. Днешният им съперник е с 6-4, като няма повече мачове, но и не може да измести българския отбор дори при еднакъв актив. Първи в групата е непобеденият Будучност. В последния кръг от груповата фаза Монтана ще посрещне РМУ Бановичи.

След силно начало българският отбори имаше преднина, макар и крехка, през цялата първа четвърт. След края ѝ резултатът беше 14:12, а домакините бързо успяха да обърнат играта и съответно резултата в своя полза. На свой ред те взеха контрол над мача и на почивката водеха с 31:24.

Монтана изигра стабилна трета част, като в края ѝ успя да стопи разликата и да стигне до равенство при 45:45 при 10 оставащи минути. Отлична серия от 6:0 в полза на българките даде начало на заключителния период и тимът не загуби водачеството до самия край на срещата, за да си тръгне с ценния успех.

Моник Рийд записа дабъл дабъл от 17 точки и 16 борби за победителките, 14 плюс 4 добави Анджелика Митрошанович, а с 13 точки и 9 борби се отчете Алекса Харт.

Тияна Йелич завърши с 16 точки и 12 борби, а 14 отбеляза Олга Степанович.