Ънстопабъл с невероятен обрат, победи за Шоутайм и ИУ

(сн. ББЛ)
29-01-2023 19:47 | BGbasket.com

Шоутайм, ИУ и Ънстопабъл спечелиха днешните мачове от регион Изток на ББЛ А група.

В зала „Дечко Стефанов“ в Търговище лидерът Шоутайм продължава без загуба от началото на сезона, след като надви Шумен -2 със 102:57 за деветата си поредна победа. Играта бе много равностойна до средата на втората част, след което варненският тим започна да трупа разлика и спечели без проблеми. Той имаше предимство по всички показатели, като съперникът не вкара нито един наказателен удар в мача.

Александър Иванов завърши с 25 точки и 9 борби за победителите. Красимир Димитров добави 21 точки. За Шумен -2 Пламен Русков записа 14 точки и 7 борби, с 13 точки е Окан Хасанов, 10 има Веселин Байчев.

ИУ спечели дербито с Черно море Тича -2 с 90:77 в изключително интересен мач в своята зала във Варна.

Двата тима изиграха много оспорвано първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. След десет минути игра резултатът бе равен – 23:23, а на почивката „моряците“ взеха леко предимство при 45:43. Силна серия на ИУ малко след паузата доведе до нов обрат и разлика от 13 точки в негова полза. Черно море успя да се доближи само на 2 в оставащото време, но съперникът не изпусна водачеството си, а в края спечели и с разлика.

Петър Христов бе над всички за победителите с 28 точки и 10 борби. Александър Подскочиев се отчете с 19 точки и 8 асистенции, а много силно игра и Емил Михалев със 17 точки и 16 борби. За опонента Харун Дариуш реализира 20 точки, Мерт Адем е с 16, 11 има Виктор Налбантов, а 10 добави Драгомир Митев.

В най-интересния мач от регион Изток Ънстопабъл направи невероятен обрат срещу Светкавица,побеждавайки го на негов терен с 82:75 и лишавайки го от възможността за първа победа през сезона.

Домакините поведоха с 31:20 след десет минути игра, а малко след това авансът им достигна и 19 точки. Постепенно обаче отборът от Добрич започна да топи пасива си и след като на почивката изоставаше с 39:49, в края на третата част вече и обърна за 60:59. До края играта бе много оспорвана, но Ънстопабъл удържа преднината си до последно.

Петър Демирев се отчете с 22 точки за победителите, Кирил Кънев има 16, 12 добави Кирил Кирилов.

За Светкавица Сашо Георгиев завърши с 22 точки, 20 отбеляза Николай Ненов със 7 борби, а 19 точки и 7 борби има Александър Янчев.