Берое Стара Загора спечели редовния сезон в А група

(сн. БФБ)
18-03-2023 16:42 | BGbasket.com

Берое Стара Загора си осигури първото място в редовния сезон в А група. Това стана, след като на свой терен в зала „Общинска“ тимът се наложи над Монтана 2003 с 99:60 в мач от Първата тройка.

След този двубой българският шампион е с пълен актив от шест победи, докато днешният му опонент е с 3-3. Преди плейофите и двата тима ще се изправят един срещу друг още веднъж, като ще имат и мачове с Рилски спортист, но те няма как да променят класирането преди плейофите.

Баскетболистките на Таня Гатева се откъснаха с 18 точки аванс още през първата част, но след силна серия в последните минути Монтана намали за 19:26. През втория период обаче Берое взе инициативата и на почивката се откъсна с най-голямата разлика до момента в мача – 59:39.

Гостите смъкнаха изоставането си до 12 след подновяването на играта, но после съперникът им отново взе инициативата и до края спечели убедително.

Макар да загуби борбата, Берое вкара повече точки в подкошието, отбеляза 12 тройки срещу 4, а освен това направи и значително по-малко грешки – 15 срещу 28.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха с 24 точки и 8 борби. Радостина Христова има 23 точки, 19 от които през първото полувреме, включително 5 тройки. Виолина Кочева записа 20 точки и 8 асистенции, Сиара Ростен е с 13 точки и 7 борби, а Цветомира Шаренкапова-Наумова има 11 точки.

За Монтана Александра Петрова завърши с 15 точки. Габриела Николова вкара 12, Шерийн Съдърланд се отчете с 11 точки и 10 борби, но и 7 грешки.