Успешен старт за девойките U18 в София

(сн. FIBA.basketball)
30-06-2023 19:55 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за девойки U18 започна с победа участието си на Европейското първенство в Дивизия B. Тимът ни надви Украйна с 67:54 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“.

Българките натрупаха двуцифрен аванс още в началните минути и не го изпуснаха до последно. Те изгубиха борбата под коша, но показаха малко по-точен мерник, а освен това гостите допуснаха и 35 грешки.

В събота отборът ни ще играе със Словакия, отново в 18:00 часа.

Домакините поведоха с 11:0 на старта на мача, а след 16 грешки на съперника само за първата част и едва един кош от игра, след десет минути те бяха напред с 19:6. Играта продължи много по-равностойно през втория период, като на почивката резултатът бе 32:18 в полза на България.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова започнаха много силно второто полувреме и преди решителната четвърт се откъснаха с 60:36. Последва обаче спад в играта им, от който Украйна се възползва и заличи голяма част от пасива си, но без да има шанс за пълен обрат.

Ивана Бонева бе най-резултатна за успеха със 17 точки, Моника Борисова се отличи с 13 асистенции, а Деница Манолова овладя 10 борби.

За съперника Елина Синякова записа 12 точки и 7 борби, Свитлана Полянцева е с 11 точки.