Безпогрешни девойките U18 продължават към четвъртфиналите

(сн. FIBA.basketball)
02-07-2023 19:55 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за девойки U18 продължава успешно участието си на Европейското първенство в Дивизия B. Тимът ни победи категорично Естония с 57:37 в среща от група D, изигран в столичната зала „Триадица“.

Така българките продължават да водят класирането в групата си перфектния си баланс от 3-0, който със сигурност ги класира напред в турнира. Зад себе си те оставят Украйна и Естония с по 1-1, Словакия с 0-2 и Швеция с 0-1.

Последният двубой на тимът ни е срещу шведките, като срещата ще се проведе в сряда от 18:00 часа, отново в зала „Триадица“.

България започна по-уверено срещата и поведе с 3:0, но противникът им навакса леката преднина и излезе напред в резултата с 8:3. Баскетболистките на Маргарита Маринкова успяха да поведат и задържаха лидерската позиция до края на първата четвърт – 16:14.

През вторите десет минути домакините продължиха да увеличават аванса си, като стигна и до 10 точки, а на почивката не дадоха на противника да се приближи да стопи напълно разликата – 32:25.

След подновяването на играта отборът на Естония се доближи до българките едва на 3 точки – 31:34, а след добри отигравания на Гергана Маданкова и Ивана Бонева, разликата отново стана двуцифрена – 41:31. Баскетболистките на Маргарита Маринкова запазиха аванса си до края на периода, а заключителната четвърт спечелиха категорично с 14:2, за да затворят двубоя с успех.

Гергана Маданкова и Деница Манолова бяха най-резултатни за България с по 14 точки. Ивана Бонева добави още 9, а Яна Карамфилова се отчете с 8 точки.

Кеандра Кооритс се разписа с 10 точки и 5 борби за отбора на Естония.