Юношите U18 изпуснаха Турция в последната контрола

(сн. tbf.org.tr)
15-07-2023 18:01 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за юноши U18 изпусна Турция в последния си мач от приятелския турнир в Истанбул. Тимът ни отстъпи на своя съперник със 75:79, въпреки че водеше почти през повечето време.

Българите започнаха по-силно мача и след десет минути игра бяха напред с 21:13. Срещата продължи сравнително равностойно, но на почивката преднината на гостите стана и двуцифрена – 42:31.

Разликата на няколко пъти достига 13 точки след паузата, а последната четвърт започна при 62:53 в полза на баскетболистите на Асен Николов. Турция обаче стартира много силно заключителната част и четири минути преди сирената стигна до пълен обрат при 71:69. Последваха няколко размени на водачеството, но в самия край домакините измъкнаха успеха. Турция изпълни 25 наказателни удара срещу едва 8 за България, което също даде отражение в резултата.

Александър Гавалюгов отбеляза 19 точки за тима ни, с 10 е Стефан Михайлов, 9 има Иво Корестилов.

България завършва турнира в Истанбул с една победа и две загуби. Проверката бе последна преди предстоящото Европейско първенство в Португалия, което стартира на 21 юли.

Тагове: България U18