70 борби за момичетата U16 при първата победа на Европейското

(сн. FIBA.basketball)
14-08-2023 19:01 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момичета U16 записа първа победа на Европейското първенство в Дивизия B, чийто домакин е Подгорица. Тимът ни се наложи убедително над Кипър със 76:38, оставяйки го без успех до момента.

След този двубой България е с баланс 1-2, но без шансове да прескочи групата, а в последния си мач от нея във вторник ще се изправи срещу Ирландия.

Баскетболистките на Силвия Пеева стартираха със серия от 9:0. Много бързо преднината им стана и двуцифрена, а след десет минути игра те водеха с 26:8. Макар да изпуснаха 16 наказателни удара само за първото полувреме, те доминираха осезаемо под коша. Така на почивката се откъснаха с 43:18, като нито един от отборите така и не бе вкарал тройка до момента в мача.

След паузата играта вървеше сравнително равностойно, но България поддържаше солиден аванс и преди последната част бе напред с 57:30. До края нашите момичета отново започнаха да увеличават разликата и спечелиха още по-убедително.

В крайна сметка те завършиха 10/31 от фала, но пък овладяха впечатляващите 70 борби и направиха 24 асистенции срещу едва 6 за опонента си, който така и не се разписа от далечно разстояние.

Треньорският щаб на отбора ни разпредели минутите между всички състезателки. Дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби направи Силвия Миленова, а Ивайла Бакалова се отчете с 10 точки и 7 борби.