Подмладеният Берое Стара Загора започна ударно сезона при жените срещу новака Шоутайм

06-10-2023 18:47 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна убедително още един сезон в женското първенство - с победа над новака в шампионата Шоутайм с 96:56.

Воден от новия си старши треньор Жаклин Златанова и без водещи фигури от предишните години, като Виолина Кочева и Радостина Христова, Берое не срещна проблеми срещу по-неопитния си съперник.

Още в началото на мача - в третата минута от него, домакините загубиха най-опитната си състезателка - Цветомира Наумова, която получи травма в левия си крак.

В силно подмладен състав, старозагорки превъзхождаха Шоутайм много в подкошието.

За Берое чуждестранното попълнение Николина Зубац записа минути, докато най-известното име в състава на Шоутайм Екатерина Димитрова-Кюркюлос не се появи за варненки.

Сред момичетата на Кирил Петров бе немско попълнение - Юле Фенткер.

Мачът до голяма степен бе ясен още от първата част, завършила 31:8, а до почивката Берое вече водеше с 59:25.

Въпреки огромната преднина, домакините спечелиха и третата част и не изпуснаха инициативата до края.

20 точки за победата и 10 борби отчете Яна Карамфилова, 19 добави Деана Стояновска и 18 - Евгения Нацкина.

12 за Шоутайм отбеляза Анхела Йошовска и 11 с 10 борби добави Юле Фенткер.