Първи успех на Локо София при жените

(сн. БФБ)
14-10-2023 16:04 | BGbasket.com

Локомотив София се поздрави с първа победа за новия сезон в женската А група. Столичанки ограничиха в защита опонента си Академик Пловдив, за да стигнат до успех с 84:35 в зала Триадица.

Локомотив спечели убедително първите три четвърти на срещата, като особено доминираше във втория период.

За първото полувреме Локомотив наниза 50 точки, срещу едва 17 за Академик, което до голяма степен определи и крайния изход.

В третата част отново домакините се наложиха с 20:8, което приключи интригата.

Равностойна бе само финалната четвърт, в която двата отбора си отбелязаха общо 24 точки.

Академик има първо домакинство следващата седмица, на Шоутайм, а Локомотив гостува на Шампион 2006 в столично дерби.

Гергана Цекова вкара 20 за победата, Ренета Димитрова и Теодора Големанска добавиха по 11, а за Академик с 8 се отчете Ралица Кенарева.