Седем от Берое се пребориха за първа победа

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
14-10-2023 19:58 | BGbasket.com

Берое постигна първа победа за сезона в Sesame Национална баскетболна лига. В среща, изиграна в зала „Младост“, тимът надви домакина Шумен с 92:76, главно след по-силна трета част.

В тази среща гостите играха почти през цялото време с ротация от седем души, като младите момчета се появиха в самия край, когато срещата се доиграваше. Извън състава остана Николай Николов, който ще отсъства месец, обявиха от клуба.

След седмица Шумен ще гостува на Рилски спортист, докато Берое ще приеме Левски.

Водени от Ивайло Тонев, отбелязал 9 точки само за първата част, домакините поведоха в началото на срещата. Берое обаче имаше осезамо предимство в подкошието и макар да направи 7 грешки в тази четвърт, след края й обърна за 20:19.

Преднината на баскетболистите на Никола Василев достигна 9 през втория период, но те продължаваха да бъркат често и на почивката съперникът намали за 36:39.

Второто полувреме започна сравнително равностойно, като гостите поддържаха аванс от няколко точки, но след силна серия в края на частта се откъснаха с най-голямата разлика до момента в мача – 69:55.

До края разликата скочи и до 30 точки и макар Шумен да заличи част от нея в края, на практика интрига отдавна нямаше.

По 21 точки за победителите вкараха Даръл Дейвис (10 борби и 6 асистенции) и Антун Маричевич. Дарин Иванов има 14 точки, 12 добави Карлос Пепин.

За отбора на Янко Янков над всички с 32 точки бе Ивайло Тонев. Дейвид Ролинс наниза 20, с 10 е Браян Камерън.