Черноморец наказа Миньор 2015 със 101 точки

26-10-2023 20:44 | BGbasket.com

Черноморец продължава без грешка от началото на сезона в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът записа категорична победа срещу поднеслия преди кръг сензацията срещу ЦСКА отбор на Миньор 2015 със 101:66, ставайки първият този сезон, минавал границата от 100 точки. Двубоят се проведе в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас, а домакините водеха почти през цялото време.

След този двубой Черноморец остава на върха в класирането с пълен актив от четири победи, а в следващия кръг приема Ямбол. Миньор е с баланс 1-3 и ще приеме Шумен в столичната зала „Триадица“, тъй като ремонтът на тази в Перник все още не е завършил.

Домакините отстъпваха значително под коша в началото на мача, макар именно печеленето на повече борби да е основно изискване на треньора им Васил Евтимов. Миньор 2015 обаче не успя да се възползва от предимството си, правейки пропуск след пропуск при стрелбата, и след първата част Черноморец водеше с 25:16 след 9 точки на Травис Макконико.

Серия от 12:2 за началните четири минути на втория период в полза на бургаския тим направи разликата 19. Играта продължи сравнително равностойно, като вицешампионите поддържаха солиден аванс и на почивката се оттеглиха при 48:34 в своя полза.

Черноморец стартира много силно и след паузата, вкарвайки 11 безответни точки, преди Езъкил Ричардс да прекъсне сушата за отбора от Перник. Домакините изиграха много резултатна трета част и след края й се откъснаха със 77:51, а Георги Младенов вече не можеше да разчита на капитана на отбора си Константин Паисиев, напуснал за пет нарушения.

В оставащото време отборът от Бургас на няколко пъти минаваше границата от 30 точки и нямаше проблем да спечели убедително.

Травис Макконико бе най-резултатен за успеха с 18 точки, по 16 имат Тони Троша и Христо Захариев.

За съперника Александър Милов реализира 13, като той е единственият с двуцифрен актив за отбора си.