Юноша на Черно море наказа своите за четвърта победа на ЦСКА

04-11-2023 18:42 | BGbasket.com

ЦСКА даде само четвърт час на Черно море Тича, преди да реши мача от 5-я кръг на Sesame НБЛ с 99:64.

Победата бе четвърта за ЦСКА през сезона, докато Черно море остава единственият тим без победа в елита.

На свой терен "червените" отново бяха без Маркъс Хамънд и Георги Боянов, но в игра след заболяване се завърна Венцислав Петков.

Черно море от своя страна бе с група от едва осем състезатели в столицата, без Къртис Джоунс, Мартин Коцев, Венелин Христов и Костадин Лазаров.

В тази ситуация варненци успяха да се противопоставят на домакините малко повече от 15 минути, благодарение на добрите си контраатаки и точки от втори шанс.

ЦСКА имаше нужда от време, за да настрой мерника си и едва в последните минути на първото полувреме стигна до първата си тройка в мача.

Оттам тръгна и подемът за "червените", които спечелиха края на полувремето с 18-6 и така се откъснаха с двуцифрен аванс напред - 44:33.

Третата част вече реши всичко, като там се развихриха в нападение играчите на Росен Барчовски и нанизаха 37 точки, срещу само 13 в своя кош.

Последната част бе довършена основно от младите баскетболисти на ЦСКА, като вече изходът отдавна бе ясен.

Страхотен мач срещу доскорошните си съотборници изигра Иван Спиров, който наниза 20 точки и взе 9 борби за ЦСКА. Юношата на Черно море стана и най-полезен в срещата.

16 точки добави Александър Радукич, 14 с 11 борби - Кейлъб Уесън. 14 вкара и Венци Петков.

За Черно море 25 точки записа Ейвърил Ъгба, 13 - Тач Ънру.

Тагове: НБЛ - мъже