Локомотив София не изпита затруднения срещу Дунав

(сн. BGbasket.com)
24-11-2023 17:28 | Деляна Кадиева

Отборът на Локомотив София записа четвърта победа в женската А група. Баскетболистките на Лилия Георгиева надиграха Дунав Русе с 62:42 в двубой от шестия кръг, изигран в зала "Триадица".

До момента домакините разполагат с баланс от 4-2 и на 29 ноември ще гостуват на Рилски спортист в Самоков. Баскетболистките на Магдалена Миланова пък са с 6 поражения, а в следващия кръг ще гостуват на Монтана 2003 заради промяната в програмата.

Срещата започна оспорвано, като в края на периода домакините успяха да дръпнат напред с 20:13. Баскетболистките на Лилия Георгиева успяха да увеличат още преднината си през първите пет минути от втората четвърт до 15 точки, а до почивката съумяха да оформят резултата на 39:21.

Трудностите за Дунав Русе се задълбочиха през второто полувреме, когато домакините започнаха да играят по-агресивно в защита и предизвикаха противникът да допусне доста грешки в нападение, които доведоха до лесни кошове на бърза атака. Така до края на срещата Локомотив София увеличиха още преднината си, за да стигнат до четвъртата си победа.

Гергана Цекова бе най-добра за успеха с 13 точки и 8 борби, по 10 отбелязаха Ванеса Кокалова (8 борби) и Ренета Димитрова (7 борби).

За Дунав Русе най-резултатна бе Зорница Герасимова с 8 точки, 7 добави Светлозара Георгиева.