Васил Евтимов: Трябва да свалим шапка на Ники Георгиев и Христо Захариев

26-11-2023 15:35 | Max sport 2

Наставникът на Черноморец Васил Евтимов заяви след успеха над ЦСКА, че нямат право да се страхуват. Той отличи и двама от баскетболистите си - Николай Георгиев и Христо Захариев, които изведоха тима до победата.

"Чакахме отдавна този мач, специално аз. От малък винаги ми е било мечта да играя срещу ЦСКА, защото съм левскар до гроб, въпреки че съм треньор на Черноморец. Мачът го чаках с много голяма емоция. През цялата седмица тренирахме много сериозно. Момчетата знаеха, че този мач за нас е много важен, за да може наистина да се откъснем колкото се може по-напред от останалите отбора. Разликата в мача, както казах аз, беше в борбата под коша. Спечелихме я - само с четири, но и те са достатъчни. Андрей може би хвана най-важната борба в четвъртата част.

Днес има двама играчи, които трябва да им свалим шапка - това са Ники Георгиев и Христо Захариев. Ники Георгиев искам да го поздравя, защото той е единственият играч от миналогодишния отбор, който се върна да играе за мен. Миналия мач не изигра нито една секунда, той остана професионалист и след мача му казах да е готов. Днес видяхте Тони Троша беше контузен и той ми отговори по най-професионалния начин. Той беше готов и най-големият плюс за нашата победа е в него. Христо Захариев няма да го коментирам. Той е роден шампион, роден победител, днес видяхте за какво става въпрос. Такива мачове са за него, затова го чакам от три години да дойде в нашия отбор, защото е наистина много добър играч. Едно мога да кажа, че ще направи един от най-хубавите сезони в последните си години. Това го гарантирам, защото момчето е най-голям професионалист в отбора, винаги е първи на тренировка, винаги се старае, винаги работи и резултатът е налице.

Брандън Йънг не случайно е най-високоплатеният играч в лигата. Той е много добър играч. Имахме си задачи - едната цел от тях беше да го изморим. Той вече е малко на възраст, затова постоянно сменях играчите върху него, искахме да забавим тяхната контраатака, защото когато е отворен, той не изпуска. Сериозен играч. Уесън първото полувреме също успяхме да го лимитираме, второто полувреме натрупахме фалове, беше малко по-трудно. Искам само да кажа, че днес играхме без най-добрия си защитник - Тони Троша. Когато Тони Троша се върне, на Уесън няма да му е толкова лесно, защото Шон все пак е 203 см. Това са едни 7-8 сантиметра, които наистина са голяма разлика в баскетбола.

Шон Смит също направи мач, но вече сме свикнали да виждаме неговите добри игри. Поздравявам го, защото той беше две седмици контузен, тренира упорито и се върна като Шон Смит, който ние познаваме от самото начало на сезона.

Никога не ме е страх от нищо, защото винаги вярвам в моя отбор и вярвам, че винаги ще спечелим мача, независимо какви са обстоятелствата. Георги Боянов е голям играч. При мен беше най-добрият българин в последните две години. надявам се тази година да не е, защото все пак ще има конкуренция с Христо Захариев", заяви Евтимов.

Тагове: НБЛ - мъже, Черноморец, Васил Евтимов