Локомотив издържа след драма във Варна

(сн. basketball.bg)
21-12-2023 21:09 | BGbasket.com

Отборът на Локомотив София записа драматична победа в двубой от 11-ия кръг в женската А група. Баскетболистките на Лилия Георгиева надиграха Шоутайм с 63:62 като гости в мач, изигран в Икономическия университет, Варна.

Така софийският тим разполага с актив от седем победи и 4 загуби, като заема трета позиция във временното класиране, а съставът на Кирил Петров разполага с баланс 3-8. На 5 януари 2024 година Локомотив ще приеме Берое в София, докато ден по-късно тимът от Варна ще гостува на Дунав Русе.

Срещата започна оспорвано, след първите десет минути баскетболистките на Лилия Георгиева разполага с преднина от 3 точки при 17:14. Във втората десетка обаче домакините намериха правилния ритъм за игра и направиха силна серия, за да спечелят периода с 22:11 и на почивката да разполага с преднина от 8 точки.

След подновяването на играта гостите постепенно започнаха да наваксват изоставането си, а преди заключителната десет изоставаха едва с 3 точки при 48:51. Така драмата се запази и до последните минути от срещата, като поредицата от 7 сполучливи наказателни удари за Локомотив се оказа достатъчна, за да се поздрави тимът от София с успеха.

Тагове: А група - жени, Шоутайм, Локомотив София