Рилски наказа Монтана след силно първо полувреме

(сн. rilskibasket.com)
23-12-2023 18:27 | BGbasket.com

Рилски спортист записа четвърта поредна победа на сметката си в женската А група. Баскетболистките на Маргарита Маринкова не дадоха шанс на Монтана 2003 след 82:58 в двубой от 11-ия кръг в първенството.

Така тимът от Самоков стопира серията на Монтана от седем поредни успеха. Дебют в състава на Преслав Пешев направи и най-новото попълнение - Янина Тодорова, като тимът остана без две от чужденките си.

По този начин домакините се изкачиха на трето място с актив от осем победи и две поражения, а Монтана 2003 се нарежда втори с девет успеха и две загуби. Следващият двубой за Рилски ще бъде на 6 януари 2024 г., когато ще гостува на Шампион 2006. Баскетболистките на Преслав Пешев пък ще приемат Академик Пловдив.

Двубоят между двата състава започна равностойно, като Деница Манолова и Преслава Колева бяха в основата на сполучливите стрелби на отборите си. Вероника Джикова, Виолета Григорова и Моника Борисова обаче се намесиха в нападение за домакините, за да се изстрелят в края на първите десет минути с аванс от 12 точки.

Силните изяви на Ивана Бонева, Манолова и Джикова продължиха и през втория период, когато тимът им постепенно започна да си осигурява по-голяма преднина. Янина Тодорова се опита да държи отбора си в мача, но Вероника Джикова отново показа лидерските си качества, като най-голяма в състава на Рилски, за да изведе тима си до 46:30 на почивката.

След подновяването на играта ситуацията на терена остана също - "Рилецо" изцяло доминираше. Така в края на третата четвърт баскетболистките на Маргарита Маринкова се радваха на преднина от 21 точки. През последните десет минути от срещата Монтана 2003 не намери варианти да промени играта си, а домакините се възползваха да затворят двубоя с успех.

Деница Манолова бе най-добра за победителките, като записа дабъл-дабъл от 24 точки и 14 борби. Вероника Джикова финишира с 23, 7 борби и 6 асистенции. Виолета Григорова регистрира 19 точки и 8 борби.

За Монтана 2003 Янина Тодорова изигра силен двубой за новия си отбор, като завърши с 20 точки и 6 борби. Микаела Дамянова реализира 12, Борислава Денчева е с 11 и 8 борби.