Седем от Спартак измъкнаха победа от Черно море

06-01-2024 21:09 | BGbasket.com

Спартак Плевен се наложи драматично над Черно море Тича, с 89:85, след много оспорвани последни минути на срещата в зала "Балканстрой".

Двубоят започна обещаващо за притиснатия от кадрови проблеми Спартак. Въпреки че бе само със седмина опитни играчи за двубоя, тимът на домакините успя рано да вземе преднина от 9 точки и да повярва в себе си.

Черно море обаче бе решен да се възползва от шанса си и навакса изоставането в резултатен първи период за 26:25 след 10 минути.

Втората част премина със сериозно надмощие за плевенчани и Спартак приключи полувремето по най-добрия начин, стигайки до аванс от 13 точки.

Почивката дойде при 52:40, с 15 точки от Николай Стоянов - 13 от тях в първата четвърт.

Реакцията на Черно море след почивката бе сериозна и варненци направиха няколко поредни серии, а след едно 12-2 се върнаха в мача.

В последната част двата тима влязоха при само точка разлика в полза на Спартак. Черно море пък остана без Костадин Лазаров с пет фаула преди края на периода.

Домакините отново взеха инициатива в средата на четвъртината, когато дръпнаха със 77:71.

В заключителните три минути от двубоя обаче отново Черно море навакса, след 6 безответни точки, а минута преди сирената тройка на Тач Ънру изведе напред "моряците".

Родни Първис отговори с две точки, а след това Черно море не успя да се възползва от секундите си за атака и Брайънт Томас подпечата успеха от наказателната линия.

Мартин Коцев реализира с 3 секунди на часовника за последна надежда, но нямаше повече време за гостите.

Томас завърши с 20 точки и 9 борби, 18 вкара Ники Стоянов, 16 добави Родни Първис. Тримата играха над 34 минути всеки.

За Черно море Аверил Ъгба записа дежурен дабъл-дабъл от 28 точки и 17 борби, 18 вкара Ънру, 16 - Къртис Джоунс и Коцев добави 12 точки и 10 борби.