Рилски отново надви Монтана, Джикова близо до трипъл-дабъл

(сн. BGbasket.com)
20-01-2024 18:54 | BGbasket.com

Рилски спортист записа втора поредна победа срещу Монтана 2003 в женската А група. Този път отборът от Самоков се наложи над своя съперник с 69:56 на старта на мачовете от Първата четворка в женската А група.

В следващия кръг тимът на Преслав Пешев ще гостува на Локомотив София, докато днешният му съперник ще приеме Берое Стара Загора.

Двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството през първата част, след която домакините водеха с 15:13. Рилски спортист бързо отново излезе напред през втория период и макар да имаше предимство от няколко точки до полувремето, на почивката то бе почти минимално – 32:30.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова на два пъти повеждаха с 12 след паузата, а решителният период започна при 50:40 в тяхна полза. Шест поредни точки на Монтана 2003 в началото на последната част върнаха интригата в мача, но гостите отново натрупаха разлика и не я изпуснаха до последно.

Ивана Бонева бе най-резултатна за успеха с 19 точки, с 15 е Деница Манолова (8 борби), а по 10 имат Вероника Джикова (10 борби, 7 асистенции) и Виолета Григорова (8 борби).

За съперника Янина Тодорова отбеляза 23 точки, с 16 е Тери Батъл, като двете имат и по 11 борби.