Черноморец използва шоковите промени в ЦСКА и остава едноличен лидер

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

28-01-2024 15:01 | BGbasket.com

Черноморец успя да измъкне трудна победа от ЦСКА след 84:79 при гостуването си в София.

"Акулите" не пропуснаха шанса си за първа победа в залата на "червените" в Sesame НБЛ, след като стана ясно, че столичани остават без двамата си най-добри чужденци.

Брендън Йънг и Кейлъб Уесън изгледаха мача отстрани и се очаква до дни да поемат към нови отбори в чужбина.

ЦСКА остава без американски играчи

Отсъствието на двамата сякаш мотивира допълнително съотборниците им и ЦСКА бе отборът, който игра по-силно в първата четвърт. След силен завършек на частта домакините поведоха с 9 точки и изглеждаха по-добре.

Съперниците не изглеждаха особено концентрирани, но заради рехавата си игра в защита успяваха да стигат сравнително лесно до точки.
В намалото на втория период ЦСКА се добра и до двуцифрен аванс - за първи и последен път в мача при 29:19.

Черноморец се поокопити в тази ситуация и започна наказателна акция и няколко добри серии за бургазлии направиха пълен обрат при 38:38.

Почивката дойде с аванс от точка за ЦСКА - 41:40, отваряйки второто полувреме изцяло.

Двата състава разменяха инициативата в хода на третата четвърт, без някой да успее да вземе преднина и дистанцията отново бе само точка преди финалните 10 минути.

В тях все пак атлетизмът и малко повечето разнообразие в играта на Черноморец помогнаха на гостите да поддържат минимален аванс.

Две минути преди сирената бургазлии поведоха с най-големия си аванс в двубоя - 6 точки, но отново не направиха решителна крачка и ЦСКА остана в мача с пет поредни точки.

Георги Боянов вкара тройка като част от тази серия за "червените", но след това пропусна още една за равенство.

Венци Петков запази интригата до финала, като отбеляза два от три наказателни удара с 25 секунди на часовника, а нарушенията продължиха и от другата страна, където Ладариен Грифин вкара един от два.

Мачът приключи с размяна на бързи кошове и Травис Макконико оформи крайното 84:79 за Черноморец.

Захариев завърши с 24 точки и 9 борби за успеха, 17 добави Шон Смит и 13 с 8 асистенции Травис Макконико. 13 точки добави и Андрей Иванов.

ЦСКА направи ужасяващи 23 грешки в мача. с 22 точки завърши Венци Петков, 15 и 10 борби отчете Александър Радукич.