Черно море отнесе Берое в ключова битка за шестицата

29-01-2024 20:41 | BGbasket.com

Черно море Тича записа ключова победа в битката за място в първата шестица след края на втория етап в Sesame Национална баскетболна лига. В пряк сблъсък срещу един от основните си конкуренти варненският тим надви категорично Берое със 100:80, при това на негов терен в зала „Общинска“ в Стара Загора. Гостите имаха предимство и през първото полувреме, но ключова се оказа третата част, в която те натрупаха солидната разлика.

За старозагорския тим в игра се завърнаха Карлос Пепин и Седариан Рейнс, но още в недобро състояние, а съставът от Варна все още бе без Мартин Йорданов.

След този двубой победителите са с баланс 9-10, докато съперникът им остава зад тях с 8-11. За Берое предстои визита на Балкан, докато Черно море ще е домакин на Рилски спортист.

Двубоят започна много оспорвано, като двата отбора постоянно си разменяха водачеството. Домакините правеха много грешки и макар да печелеха борбата, съперникът им създаваше повече възможности за стрелба и воден от стартиралия с 13 точки Къртис Джоунс, след десет минути игра Черно море водеше с 22:17.

Баскетболистите на Кирил Болшаков продължиха да бъдат по-ефективни под коша и през втория период и след като допуснаха едва 3 грешки за цялото първо полувреме, след него се оттеглиха при 46:38 в своя полза.

Авансът на „моряците“ бързо стана двуцифрен след паузата, а ситуацията за Берое се усложни още, тъй като Николай Николов натрупа четири лични нарушения и седна на пейката. Гостите контролираха играта и играеха с все по-голямо самочувствие, като преди последната част преднината им вече бе внушителна – 78:53.

В оставащото време очаквано коцентрацията на гостите падна, предвид голямата разлика. Берое вкара няколко успешни тройки и свали част от пасива си, но катастрофалната за тях трета част на практика вече ги бе лишила от възможността да търсят нещо повече в мача.

Аверил Ъгба бе над всички за победителите с 29 точки и 17 борби. Къртис Джоунс също направи дабъл-дабъл – 23 точки и 12 асистенции. Тач Ънру реализира 17 точки, 11 има Мартин Коцев.

За съперника със 17 точки и 9 асистенции, но и 7 грешки е Даръл Дейвис. Карлос Пепин има 15 точки, Антун Маричевич записа 13 и 9 борби, а по 11 точки добавиха Николай Титков и Николай Николов (8 борби).