Шоутайм срещна отпор, но се справи в Русе

(сн. Showtime Ladies Basketball Team)
03-02-2024 14:41 | BGbasket.com

Шоутайм записа първа победа във Втората четворка в женската А група. Тимът надви Дунав като гост със 77:54, оставяйки опонента си без успех от началото на сезона. Противно на голямата разлика, успехът не дойде толкова лесно, като в Русе тимът на Кирил Петров на два пъти пропиляваше солидна преднина, но в края успя да спечели убедително.

След този двубой победителите вече са с баланс 1-1 в тази фаза на шампионата, като им предстои визита на Шампион 2006. Дунав е две загуби и ще има мач на свой терен срещу Академик.

Шоутайм поведе с 9 още през първата част, но в края й съперникът намали за 14:16. Дунав възстанови равенството в началото на втория период, но гостите отвърнаха с 14 безответни точки, а на почивката бяха напред с 36:26.

Отборът на Магдалена Атанасова-Миланова се вдигна на нов щурм след паузата и четири минути преди края на третата четвърт отново изравни – 46:46. Последва обаче още една силна серия на варненския тим, който малко след началото на заключителната част се откъсна с 15 и до края не изпусна водачеството си.

Най-голямата разлика дойде от точките под коша – 50 срещу 18, а освен това младият състав на русенки допусна и 31 грешки.

Адриана Балтанова бе над всички за победителите с 28 точки. Габриела Ангелова е с 19 и 9 борби, а 11 точки вкара Каломира Пенчева.

За Дунав Светлозара Георгиева реализира 17 точки, Мария Пенчева има 12, а с 10 и 8 борби е Евелин Бляхова.