Шумен остава в битката за Топ 8 след победа над шестима от ЦСКА

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

03-02-2024 20:02 | BGbasket.com

Шумен продължава битката за Топ 8 след хубава победа на свой терен над ЦСКА - 86:82.

Шуменци успяха да преодолеят и втория столичен тим, след като преди две седмици успяха да го сторят и с Левски.

С победата Шумен вече е със 7 победи и до последно ще се бори за място сред първите осем отбора в Sesame НБЛ, което ще донесе и класиране за турнира за Купата на България.

За ЦСКА това бе седма загуба, но "червените" все още са в челото на таблицата, благодарение на резултатите си от първата част от сезона. Тимът изкара почти целия мач с шестима играчи, след като и Иван Спиров напусна отбора, както го сториха Брендън Йънг и Кейлъб Уесън.

Макар и да не разчиташе на кой знае колко по-широк състав, Шумен все пак имаше по-дългата скамейка и повече енергия.

ЦСКА имаше инициатива само в първите пет минути, когато поведе със 17:9, но домакините бързо се измъкнаха от ситуацията и изравниха до края на частта.

Вторият период бе по-равностоен, като Шумен успя и да поведе до почивката с 43:39.

Решителна бе третата четвърт, в която шуменци започнаха много силно, вкараха 4 тройки в нея и взеха двуцифрен аванс след 30 минути игра.

Разликата подгони и 20 точки в началото на последната десетка, което успокои доста редиците на Шумен.

Това обаче бе на път да коства всичко за домакините, които останаха без кош от игра в последните три минути от мача.

След многото пропуски от тройката в хода на двубоя, ЦСКА имаше повече късмет в края на мача, като Васил Бачев с две поредни запази надеждите на "червените" в заключителните моменти.

Гостите се върнаха до само четири пасив след серия от 14-3, но от наказателната линия Шумен остана напред, а ЦСКА не успя да стигне до две атаки в последните 20 секунди.

Уилфрид Ликей завърши с 26 точки и 10 борби, като наниза 4 тройки за победата. Ивайло Тонев завърши с 18 точки и 10 борби, а 15 вкара и Дейвид Ролинс.

Александър Радукич завърши с впечатляващ дабъл-дабъл от 27 точки и 25 лорби, Георги Боянов се записа с 21 точки и 11 борби. От пейката само Дамян Минков отбеляза 5, а от юношите в игра се появи за три минути само Иван Димитров.