Везенков се завърна, но Сакраменто загуби истинска въртележка срещу Детройт

08-02-2024 07:32 | BGbasket.com

След седем пропуснати мача заради контузия, Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс при загуба от Детройт със 120:133.

Везенков игра пет минути и половина, като отбеляза три точни наказателни удара в тях и овладя борба.

Той бе на терена в края на първата част - за две минути и половина - и след това стартира втората четвърт. Той игра още три минути в нея, след което Майк Браун го извади и повече не го пусна в игра, оставайки с ротация от осем баскетболисти.

Двубоят бе невероятна въртележка, като премина през много амплитуди и за двата тима.

Сакраменто имаше леко преимущество в първата част, и води в повечето от втората, преди да изпусне аванса си в края на полувремето.

Детройт направи две силни серии и завърши отлично втората четвърт, дори с преднина от 7 точки - 70:63.

В началото на второто полувреме дистанцията се увеличи и Сакраменто изостана с 15 точки, преди да се окопити и да започне нов обрат в мача.

Той бе факт в края на третата част, и след 14-4 в заключителните минути от нея Кингс поведе в резултата отново, макар и минимално.

Дълго време в последната четвърт играта вървеше кош за кош, но последното равенство се случи при 105:105, след което Детройт се изстреля към успеха.

Джейдън Айви наниза 37 точки за победата на Пистънс, Джейлън Дурън добави 20 и 15 борби.

Своя пореден дабъл-дабъл регистрира Домантас Сабонис - 30 точки и 12 борби, Малик Монк също вкара 23 с 10 борби.

Сакраменто приема Денвър след два дни отново на свой терен.

Тагове: Александър Везенков