Черноморец се измъчи, но не се пречупи срещу Шумен

10-02-2024 21:03 | BGbasket.com

Черноморец изигра нов труден мач срещу Шумен, като наложи волята си едва през второто полувреме за успех с 85:83.

Докато бургазлии ще завършат втората врътка в Sesame НБЛ с гостуване на последния Левски, за Шумен битката за осмицата ще е до последно.

На 16 февруари тимът приема Ямбол в пряк мач в опит за попадане на Купата, но нещата вече зависят и от останалите отбори пред тях.

Както и в първия мач между Шумен и Черноморец, "акулите" нямаха лесна задача.

Шумен води през почти цялото първо полувреме в Бургас, като разчиташе на по-добрата си далечна стрелба. Въпреки това гостите така и не се откъснаха с повече от 5 точки напред, а на почивката водеха само с две.

Черноморец очаквано излезе от съблекалнята за второто полувреме пределно мотивиран, бързо направи обрат след 11-0, а след това вдигна разликата и до 10 точки.

Въпреки че в началото на последния период домакините вече водеха с 12, Шумен не се предаде и за момент.

Гостите отговориха със свои 11-0, за да се върнат в мача.

С две минути до сирената разликата стана само една-единствена точка.

Травис Макконико опита да донесе на своите победата с пет поредни точки, но Баръш Мустафа върна интригата и в последната минута с тройка за Шумен.

Оттам се премина през куп спирания на играта, нарушения, оспорвания от треньорите, а след изпълнение на наказателни удари и пропуски и там, в крайна сметка победата си остана в Бургас.

Шон Смит направи дабъл-дабъл със 17 точки и 11 борби, 17 вкара и Макконико.

24 за Шумен отбеляза Брайън Камерън, Дейвид Ролинс записа 22. Ивайло Тонев пропусна срещата за гостите.