Академик направи 36 грешки, но спечели в Русе

(сн. BGbasket.com, архив)
17-02-2024 14:47 | BGbasket.com

Академик надви Дунав като гост със 74:67 в мач от Втората четворка в женската А група. Двубоят мина през много обрати, но силна последна част донесе успеха на пловдивския тим

Баскетболистките на Елена Петрова направиха 36 грешки в мача срещу 19, но показаха по-точен мерник от състава на Магдалена Атанасова-Миланова.

След този двубой Академик е с баланс 2-1 в този етап на шампионата, докато загубата бе трета за домакините, като те все още нямат победа през сезона.

Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. Най-голямото предимство бе 7 в полза на гостите, но след по-силна втора четвърт, на почивката Дунав излезе напред с 37:34.

Авансът на домакините за кратко стана двуцифрен след паузата, но преди заключителния период разликата от 3 точки се запази – 56:53. Последва обаче силен финален щурм за Академик и тимът измъкна успеха.

Най-резултатна за победителите с 25 точки бе Каролина Кирилова, но тя допусна и фрапантните 15 грешки. Анастасия Калева се отчете с 24 точки и 10 борби, а дабъл-дабъл направи и Мила Кръстева – 11 точки и 18 борби.

За Дунав Кристиана Маркова се отчете с 11 точки и 6 борби. По 10 точки имат Никол Николова (7 откраднати топки) и Даная Димитрова.