Васил Евтимов: Недопустимо е да ни вземат 20 борби в нападение, ще сложа ластици на коша

03-03-2024 15:27 | Max Sport 2

Старши треньорът на Черноморец Васил Евтимов отправи сериозни критики към отбора си след обрата срещу Рилски спортист в Самоков. Бургаският тим пропиля преднина от 16 точки и след късна драма, загуби срещата. Ето какво сподели наставникът след края й:

„През последните четири минути на втората част спряхме да играем. Ние им позволихме те да ни направят серия 12:0. Почваме третата част, казах им в съблекалнята, че най-важното нещо сега е разликата да стане двуцифрена, а не да се намали, а какво стана – 8:3. Това са седем минути, в които ни правят серия от 20:3. Това е недопустимо! Когато играеш като гост на втория най-добър отбор в България, ти нямаш право по този начин да се отнасяш спрямо мача. Хубавото е, че от четирите загуби, които имаме, три са с 2 точки разлика. Рано или късно тези мачове ще дойдат в наша полза и съм почти убеден, че това ще стане в правилния момент.

Мачът вървеше хикс. Ние играхме по-добре през първите 15 минути, след това изиграхме едни много лоши 7, в които им позволихме да се върнат. Оттам нататък играехме кош за кош. За втори пореден мач в тази зала имаме топката в наши ръце с шанс да спечелим. Травис не успя два пъти да вкара, третият път ще го направи.

Относно борбите ще сложа ластици на коша в залата, някои от тях още не са наясно, но правил съм го и преди. Като сложа четири ластика на ринга, ще им покажа как да се борят. Ники Георгиев има 0 борби, Шон Смит има 1 през второто полувреме, това е несериозно и непрофесионално от тяхна страна. Не може, когато си най-добрият отбор в България и водиш при борбите, да ти взимат близо 20 борби в нападение, това е недопустимо, но сега ще им припомня един стар метод, както аз съм станал много добър борец, когато бях играч. Ще им напомня как един баскетболист трябва да се бори.

Те не са ни доминирали или да са ни били с 20. Първият мач спечелихме с 9 в нашата зала, два пъти падаме с 2 в Самоков. Христо Захариев не игра днес, Тони Троша не игра, а те втори мач са с пълен състав срещу нас, ние и в първия не бяхме. Но колелото се върти и рано или късно този шанс ще падне на наша страна, не се притеснявам. Загубата не е драматична, продължаваме да сме първи в лигата. Отсега нататък искаме да си вземем мачовете вкъщи и 2-3 навън.“

Тагове: НБЛ - мъже, Черноморец, Васил Евтимов