Ямбол с 2/2 във Втора шестица

06-03-2024 19:54 | BGbasket.com

Втора поредна победа постигна отборът на Ямбол у дома, след старта на Втора шестица, като се наложи над Миньор 2015 с 81:68.

Ямболии водиха почти през цялото време с десетина точки и не дадоха много надежди за противника.

Равностойни първи минути в зала Диана дойдоха след по-слаба резултатност за домакините, но до средата на частта Ямбол намери ритъм и първо изравни, а след това финишира силно с 15-6 и взе добра преднина.

Момчетата на Тони Дечев поддържаха двуцифрен аванс през целия втори период с до 14 точки, както и завърши полувремето - 45:31.

Почти половината от точковия актив на Миньор преди почивката дойде от наказателната линия, като гостите застанаха цели 17 пъти на фаула.

Ямбол се радваше на отлична успеваемост и след подновяването на играта преди три тройки за Миньор да свалят под 10 изоставането на перничани.

Баскетболистите на Георги Младенов обаче правеха твърде много грешки, като още до полувремето имаха 12, и продължиха да бъркат след това.

Ниските проценти също не помагаха на Миньор в опита да навакса и преди заключителната част Ямбол водеше с 63:51.

Не мина и без техническо нарушение за пейката на перничани след едно неспортсменско за Богдан Бринюк и въпреки това Миньор държеше дистанцията около тези 10-13 точки, с които изоставаше почти през цялото време.

Разликата стигна и до 16 и отпусна Ямбол и домакините направиха доста несполучливи нападения, за да оставят шанс за съперника. С две поредни тройки на Лъчезар Тошков и още един кош, серия от 8-0 свали пак разликата, преди Питър Кис да отговори с тройка и да внесе малко спокойствие.

Кис завърши с 25 точки, Николай Михайлов записа дабъл-дабъл от 11 и 13 борби, 19 точки реализира и Александър Матушев.

За Миньор с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции приключи Лъчезар Тошков.