Кирил Болшаков: Свършихме много работа преди този мач

06-03-2024 21:45 | Max Sport 2

Черно море Тича се поздрави с първа победа в Топ 6 на Sesame НБЛ. “Моряците“ надделяха над Черноморец с 89-81 в зала „Христо Борисов“, с което ги изместиха от върха във временното класиране. Старши треньорът Кирил Болшаков заяви, че варненският тим е бил готов за играта на „акулите“.

След първите 10 минути определено трябваше да рестартираме мача. Трябваше да играем по-концентрирано и не искахме да повторим миналия мач, като ли че това подейства. Нашите играчи успяха да се възстановят, Черноморец е добър отбор.

Ние бяхме готови, знаехме за играта на Черноморец. Свършихме много работа преди този мач. На голямата почивка тотално губихме при борбата под коша, през второто полувреме бяхме по-добри и отстъпихме в този аспект само с 6 овладени под двата ринга топки“, добави украинецът.

Моята мечта е седем играчи да имат 10 или повече точки. Ще видим как ще играем в следващия мач. Тогава трябва да разберем дали сме готови да играем няколко срещи поред“, лаконичен бе Болшаков.

Тагове: Черно море Тича, Кирил Болшаков, НБЛ - мъже