Ново попълнение на Черно море отново в игра (видео)

(сн. Черно море Тича/Facebook)
07-03-2024 18:17 | BGbasket.com

Черно море тича ще има на разположение своето най-ново попълнение за следващия си мач от Sesame НБЛ. В състава на „моряците“ ще се завърне Морис Крийк. Това обяви американецът в кратко интервю, публикувано в социалните мрежи на варненския тим. Крилото пропусна срещата с Черноморец преди ден, тъй като страдаше от здравословни проблеми.

Готов съм, тренирам с отбора. Ще бъде готов за следващия мач“, сподели 33-годишният баскетболист.

Това означава, че 198-сантиметровият стрелец ще бъде на линия за двубоя с Балкан в края на настоящата седмица. Крийк дебютира за отбора от Варна миналата събота, когато влезе от пейката срещу Спартак Плевен, но не успя да се разпише за 18 минути, прекарани на паркета.

Мачът между Черно море и Балкан ще бъде изигран на 9 март (събота). Срещата от 25-ия кръг в Топ 6 ще стартира от 18:00 часа в зала „Христо Борисов“. Двубоят ще бъде генерална репетиция за Купата на България, където двата отбора ще премерят сили на четвъртфиналите. На този етап баскетболистите на Кирил Болшаков се намират на шестата позиция в Първата шестица с 11 победи и 13 загуби, докато съставът на Небойша Кнежевич заема четвъртата позиция с 14 успеха и 9 поражения.

Повече за Морис Крийк можете да видите във видеото.

Тагове: Морис Крийк, Черно море Тича, НБЛ - мъже