Йордан Янков: Очаквах подобна реакция през второто полувреме

(сн. Краси Веселинова/БФБ)
15-03-2024 20:49 | Веселин Михайлов, пратеник на BGbasket.com в Бургас | BGbasket.com

Академик не намери достатъчно сили да се класира на полуфиналите в турнира за Купата на България. Пловдивският тим оказа съпротива срещу Рилски спортист, но претърпя разочарование след 78:84 в третия четвъртфинал насред "Арена Бургас". Наставникът Йордан Янков заяви, че на Академик не са му достигнали сили.

Може би не ни достигнаха сили, защото основните ни играчи престояха в игра по повече от 30 минути срещу Рилски, който има много високи, доминиращи и здрави баскетболисти. Да се буташ с тях 40 минути е доста трудно.  Загубихме концентрация и допуснахме лесни кошове, височината на Рилски оказа много голямо влияние за крайния изход на мача.

Да, очаквах подобна реакция през второто полувреме, след като на голямата почивка изоставахме с 12 точки. Направихме някои промени и си припомнихме нещата, които тренирахме през седмицата. То се видя през второто полувреме“, сподели той.

Продължавам да мисля, че Рилски спортист има много силен отбор и с тази игра, която показа срещу нас, ще я демонстрира и в другите мачове. Балкан също е добър тим и може да спечели трофея.

Надявам се Джералд Лидел да е готов за следващия ни мач от първенството срещу Миньор 2015. Възстановява се в Пловдив, смятам, че ще играе. Имаше съмнение за скъсана връзка на коляното, но се оказа, че не е това. Тъй като мина много време от ядрено-магнитния резонанс и не беше чувствал мускулите си толкова време, не можеше да си изпъне коляното. Просто му трябваше повече време, за да има движение в мускулите.

ЦСКА е интересен тим. Ако Черноморец го подцени, столичният отбор има сили да спечели последния четвъртфинал, тъй като има и добри играчи“, завърши Янков.

Тагове: Академик Пловдив, Йордан Янков, Купа на България