Гергана Иванова и Измит стъпиха накриво на старта на плейофите

(сн. Gergana Ivanova/Instagram)
24-03-2024 11:15 | BGbasket.com

Гергана Иванова и Измит стъпиха накриво на старта на плейофите в елита на Турция. Пред своя публика българката и нейните съотборнички допуснаха поражение от Галатасарай с 64:90 в първи мач от четвъртфиналите.

Така баскетболистките на Хасан Окул изостават с 0:1 победи в серията, в която се играе до 2 успеха в 3 среши. Следващият мач ще бъде на 25 март (понеделник), а Иванова и компания ще бъдат гости, като се нуждаят от задължителна победа, за да останат в играта за следващата фаза.

Домакините измъкнаха минимален аванс в края на първата част, но във втората гостите намериха верния ритъм и на голямата почивка фиксираха 47:32 в своя полза. След паузата отборът от Истанбул отново се развихри и стигна лесно до победата.

Иванова започна в стартовата петица и остана в игра 27 минути. За това време българската националка записа 6 точки, 4 борби, 4 асистенции и 3 откраднати топки. При стрелбата си гардът бе 1/4 от средно разстояние, 1/5 зад дъгата и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Халия Хилсмън се отличи за тима от Измит с 26 точки и 7 борби.

Тагове: Гергана Иванова, Измит