Любомир Киров: Не трябва да правим трагедии

31-03-2024 16:05 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Рилски спортист претърпя разочарование в Sesame НБЛ за първи път от 4 месеца насам. „Скиорите“ отстъпиха пред Балкан със 79:86 в „Арена Ботевград“. Старши треньорът Любомир Киров заяви, че в лагера на самоковци не трябва да правят трагедии от първата им загуба след 15 поредни победи в шампионата.

Балкан просто взе правилните решения, когато трябва. Минута и 15 секунди преди края мачът беше равен, психологическото предимство бе на наша страна. Имахме 3 фаула, можеше да направим още един, но не си използвахме личните нарушения във важните моменти и това ни коства мача. Поздравявам Балкан, ние не трябва да правим някакви трагедии след 15 поредни победи. Това просто е една загуба, нищо не е станало, продължаваме да борим, има много мачове.

Чавдар Костов беше болен, има една тренировка и половина, даже мислих да не го използвам, но се наложи за малко. Заради това не игра, нищо друго. Здрав е, в следващия мач ще играе“, поясни наставникът относно ограниченото игрово време на капитана на отбор от Самоков.

Алекс Симеонов има потенциал, просто не трябва да започва толкова меко мача. Все пак е национал, играч с опит в България, а и не само. Казах му да играе неговата игра през второто полувреме, защото без него няма да станат нещата и той се появи. Лошото беше, че ние започнахме така меко и дадохме на домакините да се разиграят още от началото. В тази зала е трудно. Когато им дадеш да се разиграят, накрая късметът им се усмихва. Всичко беше плод на нашата защита, бяхме много меки. Спечелиха последната част с 21:11 и взеха срещата.“

Йордан Минчев е доказан баскетболист, Димитър Димитров направи Балкан шампион в последните години. Трудно е да се играе срещу тях, опитваме се да противодействаме. Димитров не беше правил такъв мач, за съжаление стори точно това срещу нас. Опитахме се да се противопоставим, но днес не успяхме“, коментира Киров.

Тагове: Рилски спортист, Любомир Киров, НБЛ - мъже