Павлин Иванов със силно представяне за Сибиу в драма

(сн. BC CSU Sibiu/Facebook)
31-03-2024 22:23 | BGbasket.com

Павлин Иванов и Сибиу преклониха глава за втори пореден път в елита на Румъния. Българинът и неговите съотборници отстъпиха драматично при визитата си на Рапид Букурещ с 82:87 след продължение в среща от 27-ия кръг.

Срещу името на баскетболистите, водени от Томас Ринкевичус, личат седем победи и девет загуби, като продължават да се намират на шестото място във временното класиране в Топ 10 от шампионата на северната ни съседка. На 6 април (събота) Иванов и компания ще имат гостуване на Динамо Букурещ.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от BC CSU Sibiu Oficial (@bccsusibiu)

Драмата излезе на преден план още в началото и в края на дебютната част гостите си спечелиха крехка разлика от 2 точки. „Орлите“ заиграха още по-стабилно в хода на втората част и двуцифрената преднина не закъсня, за да се приберат в съблекалнята при 44:34.

Тимът от Сибиу не наруши тенденцията и през третата част, като по този начин дръпна с 14 точки след 30 минути игра. Домакините дадоха да се разбере, че няма да развяват бялото знаме и в заключителната четвърт върнаха интригата, пращайки мача в продължение. В допълнителните 5 минути отборът от Букурещ взе нещата в свои ръце и се пребори за драматичния успех.

Иванов бе селектиран в стартовата петица и напомни за своите възможности. Българският национал не пропусна да постави името си сред най-добрите реализатори, но неговите усилия не предотвратиха грешната стъпка на „орлите“. Гардът финишира с 11 точки, 3 борби и 3 асистенции за 27 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 2/5 от средна дистанция, 1/5 отвъд дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Маркъс Ловинг се отличи с 20 точки и 8 борби от неговите съотборници. Мохамед Баро и Нандор Кути се разписаха с по 14 точки, като първият има и 5 овладени под двата коша топки.

Саид Приджет регистрира 25 точки и 7 асистенции за Рапид.

Тагове: Павлин Иванов, Сибиу