Евгени Хаджирусев: Всичко си зависи от нас

24-04-2024 01:16 | Веселин Михайлов

Черноморец пропусна да приключи с победа редовния сезон в Sesame НБЛ. “Акулите“ допуснаха поражение от Спартак Плевен със 76:81 в мач от Топ 6 насред „Балканстрой“. Евгени Хаджирусев бе над всички за действащите вицешампиони. Гардът поведе листата на реализаторите за бургаския отбор, но това не го спаси от допуснатата грешка. Той завърши с 19 точки, 2 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 32 минути в игра.

И двата отбора играхме за победа. Въпреки че мачът беше без никакво значение, видяхте, че залата беше пълна, както винаги. Получи се хубав мач. Загубихме, защото в края изпуснахме важни наказателни удари, направихме две глупави грешки на бърза атака и малки ситуации.

Разбира се, че съм готов за плейофите. Чувствам се добре, Травис МакКонико не игра, аз получих възможност да играя повече. Опитах се да се възползвам, надявам се в следващите срещи да покажем добра игра.

Всичко си зависи от нас, трябва да бъдем концентрирани и да изпълняваме указанията, които ни дават треньорите. Смятам, че сме готови за плейофите. Нито една загуба не е приятна, но ние така си направихме нещата, че можехме да си позволим тези две загуби в края на сезона.

Левски няма какво да губи на четвъртфиналите. Този тим играе хубав баскетбол, Димитър Ангелов е много добър треньор. Мачовете срещу Левски няма да са лесни, ние трябва да играем до край“, завърши Хаджирусев.

Тагове: Черноморец Бургас, Евгени Хаджирусев, НБЛ - мъже