Здрава битка в група Б при девойките U19

(сн. BGbasket.com)
09-05-2024 18:05 | BGbasket.com

Страхотни мачове изиграха четирите отбора в група Б на Държавното първенство за девойки U19 в Самоков.

Преди последния ден от групите, само един отбор е без загуба - Рилски спортист и вече на полуфинал. Утре Локомотив и Светкавица имат пряк мач за последната квота в Топ 4.

Светкавица и Черно море Одесос направиха оспорвано първо полувреме, в което варненки излязоха победител с 34:30.

След подновяването на играта обаче регионалният им опонент направи серия от 9-0, с която заличи пасива и направи пълен обрат.

Черно море остана в мача и преди последната част изоставаше само с 4 точки.

Заключителните 10 минути обаче бяха фантастични за Светкавица, и след 24:8 в тях момичетата от Търговище се поздравиха с успеха със 77:57.

Всички точки дойдоха от титулярите на Валентин Григоров, а момичетата му завършиха с цели 20 откраднати топки.

23 вкара Ина Ненкова, 18 - Юлиана Василева и 17 - Калина Йорданова.

За Черно море 22 записа Николета Стойнова, с 10 борби.

В най-завързания мач на финалите до момента Рилски спортист победи Локомотив София с 58:57.

Най-голямата разлика в целия мач бе 6 точки, като в по-голяма част от 40-е минути двата тима стояха на не повече от 1 кош един от друг.

Рилски спечели първата четвърт, но Локомотив настъпи във втората и поведе на почивката с 34:32.

Домакините успяха да ограничат противника до само 9 точки в третата четвърт, но не намериха път към това да се откъснат.

Локомотив нанесе сериозен удар със серия от 7-0 в в последните три минути от двубоя, с които направи обрат и поведе с 3 точки.

След това обаче гостите пропуснаха важни нападения и Катрина Бозова отбеляза решителна тройка за 58:57.

В последната атака на Локомотив Рилски избра да фаулира, тъй като имаше още до бонус, а след това самоковки направиха успешна заключителна защита.

Ивана Бонева и Катрина Бозова вкараха по 19 за успеха, 12 и 14 борби записа Деница Манолова.

13 за Локомотив вкара Ванеса Кокалова, 10 добави Магдалена Георгиева.