Любомир Минчев: Не очаквам нищо по-различно в Плевен

09-05-2024 21:50 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Спартак Плевен се пребори за първа победа във втория кръг от плейофите на Sesame НБЛ. „Синьо-белите“ триумфираха срещу Рилски спортист със 77:71 в „Арена Самоков“. Старши треньорът Любомир Минчев отличи част от своите играчи и ги похвали за добрите решения, които са взели в хода на втория мач на полуфиналите.

Може би грешахме по-малко и имахме по-добро изпълнение, най-вече в лицето на Джулиън Люис и Родни Първис на пик енд рол. Решенията, които вземаха при стрелбите си и подаване, бяха доста по-добри от онова, което беше в първия мач, особено през втората и третата част. Дисциплината в защита бе добра, но имаше и грешки, на които преди 10 години щях да реагирам доста по-бурно. Не знам, може би остарявам.

„Гледах статистиката до полувремето, домакините имаха само 2 борби в нападение, което беше доста добре. Бих казал, че стояхме добре в този елемент, изключение прави последната минута и половина, когато външните играчи не си свършиха работата. Ако говорим за борбата в защита и непозволяването на повторни атаки, смятам, че се справихме. Ако бяхме допуснали повече тройки от повторни нападения, щеше да бъде друго.

Пак казвам, Първис и Люис взеха добри решения. Когато домакините играха със смяна, двамата атакуваха високите им играчи и им издействаха лични нарушения, а и подаваха на Брайънт Томас,  който впоследствие беше фаулиран. Аз не съм давал такива указания.

Трябва да сме спокойни по време на мачовете в Плевен и да не си мислим, че серията е решена. И двете срещи, които сме изиграли с Рилски в нашата зала, бяха трудни. Не очаквам нищо по-различно, може би само в първия двубой от плейофите бе с по-голяма разлика. Знам, че е доста трудно на някой играчи. Талиб Занна няма отборни тренировки от 10 април, страдаше от проблеми в коляното и 10 дни не беше тренирал. Тази сутрин за първи път тренира отборно, така че е нормално да това да не е най-добрият му мач“, подчерта Минчев.

Тагове: Спартак Плевен, Любомир Минчев, НБЛ - мъже