Полуфиналите при девойките U19 се подредиха без изненади

(сн. BGbasket.com)
10-05-2024 19:51 | BGbasket.com

Локомотив София взе последната квота за полуфиналите от Държавното първенство за девойки U19 в Самоков.

Столичният тим победи Светкавица в пряк мач за място в четворката, с убедително 80:48.

Преди това Рилски спортист подпечата първото място в група Б, след победа над Черно море Одесос с 88:42.

На полуфинал Рилски среща Шампион 2006, а Берое ще е противникът на Локо Сф.

Мачовете са в събота в Арена Самоков.

Домакините на турнира успяха да съхранят повечето състезателки за полуфинала, като никоя не игра повече от 24 минути.

Рилски реши всичко за една четвърт, първата, която спечели с 33:4.

По 10 точки за успеха реализираха Катрина Бозова, Анна Бандрова, Кристина Станкова и Преслава Попова.

За Черно море с 8 точки завършиха Нелина Пемпирева и Никол Арсова, а Радост Христова записа 7 и 14 борби, 7 вкара и Николета Стойнова.

В последния мач от груповата фаза Светкавица се държа до полувремето срещу Локо София, като почивката дойде при 37:27.

Решаваща бе третата част, в която столичанки нанизаха 27 срещу 6 точки и така подпечатаха мястото си на полуфинала.

18 точки и 10 борби за успеха записа Теодора Големанска, 13 вкара Андриана Лазарова и 12 - Деяна Станиславова.

22 за Светкавица с 10 борби отчете Ина Ненкова, 11 вкара Юлиана Василева и 10 - Ния Лилова.