Алипиев спази традицията за Латина

(сн. Giulio Tiberi)
13-05-2024 12:33 | BGbasket.com

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина сгрешиха за втори пореден път в борбата за оцеляване в италианската Серия А2. Двамата българи и техните съотборници допуснаха поражение при визитата си на Нардо с 60:66 в мач от третия кръг в плейаута.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 8 победи и 27 загуби, като се намират на шестото място в групата на оцеляващите във втора италианска дивизия. На 19 май (неделя) двамата Алипиев, Младенов и компания ще бъдат домакини на Луис Рома.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Latina Basket (@latinabasket)

Двата отбора си поделиха по една част през първото полувреме и след неговия край домакините поведоха с 41:34. При подновяването на играта гостите не бяха далече от обрата, но така и не успяха да го постигнат.

Алипиев за пореден път започна сред титулярите и не пропусна да спази традицията за „нерадзурите“. Българският национал намери място с имената за най-добри реализатори. Крилото завърши с 15 точки, 5 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки за 36 игрови минути. При стрелбата си той бе 6/10 от близко разстояние и 1/4 зад арката.

От своя страна Младенов се включи от пейката и остана в игра 11 минути. За това време крилото приключи с 3 точки и 2 борба. При стрелбата си той бе 0/2 от средно разстояние и 1/3 от далечна дистанция.

Димарио Мейфийлд отбеляза 15 точки за тима от Латина.

Тагове: Иван Алипиев, Борислав Младенов, Латина