Юношите обърнаха Румъния за първа победа на Балканиадата

(сн. БФБ)
19-06-2024 21:25 | BGbasket.com

Българският национален отбор за юноши до 18-годишна възраст постигна първи триумф на Балканиадата в Румъния. Селекцията на Стойо Чолаков надви домакините със 71:68 в мач от последния трети кръг, който се изигра в Клуж-Напока

По този начин българите записаха и първи успех по време на своята подготовка за европейското първенство в Скопие, Дивизия Б, като имат на сметката си и две поражения. Освен това младите "лъвове" разполагат с една победа и две загуби на румънска земя, което означава, че утре (четвъртък) ще играят за трето-четвърто място срещу Косово

Домакините на турнира стартираха силно и не се забавиха с натрупването на двуцифрена преднина, а в края на дебютния период дръпнаха със 7 точки. Северните ни съседи продължиха в същия дух и през следващата десетка, като същевременно на няколко пъти спряха щурма на гостите и на се прибраха в съблекалнята при 43:37.

Румънците пренесоха силната си игра и през третата част, с което на бърза ръка си върнаха двуцифрената разлика, която след 30 минути игра бе 12 точки. В заключителната четвърт българите намериха пътя към обрата чрез силното си представяне и той бе факт в последните 2 минути, когато удържаха победата.

Кристиян Василев поведе младите "лъвове" към обрат със 17 точки и 12 борби. Теодор Трифинов го последва с 12, 6 овладени под двата ринга топки и 5 асистенции. Иван Димитров и Станислав Хинков се разписаха с по 10 точки, като първият завърши и с 5 овладени под двата коша топки.

Кодрут Дино и Михнеа Попа имат по 11 точки за румънския отбор, като вторият приключи и с 5 борби.

Тагове: България U18